پلتفرم بکت/Bakkt چیست؟

در آگوست ۲۰۱۸، پلتفرم بکت که متعلق به شرکت Intercontinental Exchange (مالک بورس اوراق بهادار نیویورک) است ،راه اندازی شد. بکت ، پلتفرمی است که با شرکت‌های متعددی از جمله گروه مشاوره بوستون (BCG)، استارباکس و مایکروسافت همکاری می‌کند تا پلتفرمی به‌منظور خرید، فروش، ذخیره و خرج کردن دارایی‌های دیجیتال ایجاد کنند.

این پلتفرم ،اعتماد و سودآوری را برای دارایی های دیجیتال به ارمغان می آورد ، بکت شبکه ی جهانی را یک پارچه می سازد تا کاربران بتوانند بطور آزادانه و به سادگی در یک محیط امن اقدام به خرید ، فروش ، نگهداری و خرج کردن دارایی های دیجیتال خود کنند .

پلتفرم متن باز و بی طرف بکت طراحی شده تا به پشتوانه الزامات قانونی به حمایت دارایی های دیجیتال و اپلیکیشن های مبتنی بر بلاکچین بپردازد .

بَکت قصد دارد این فناوری باز را برای برقراری ارتباط بین بازارهای موجود و زیرساخت تجاری مبتنی بر بلاک چین توسعه دهد، اما در این فضا تنها نخواهد بود. علی بابا (Alibaba) و پی پال (Paypal) امتیازات انحصاری زیادی بابت بلاک چین به‌دست آورده‌اند، اما بَکت قرار است نماینده‌ی «بازار قانونی دارایی‌های دیجیتال» باشد.

بکت می‌خواهد با استفاده از راه‌حل‌های ابری مایکروسافت، یک اکوسیستم جهانیِ باز و قانونی برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد کند.

پلتفرم بکت به‌شکل مستقیم در آینده‌ی ارزهای دیجیتال نقش دارد. انتظار می‌رود اکوسیستم بکت هم بازارهای قانونی را پوشش دهد و هم محل ذخیره‌ی خوبی برای دارایی‌های دیجیتال درکنار اپلیکیشن‌های کاربردی و تجاری باشد.

ثبت دیدگاه