درآمد ۴.۳ میلیارد دلاری مجرمان سایبری از ارزهای دیجیتال

مجرمان سایبری در سال ۲۰۱۹ مبلغ ۴.۳ میلیارد دلار از صرافی های ارزدیجیتال ، سرمایه گذاران و کاربران سرقت کرده اند.

شرکت امنیتی بلاک چین سایفرتریس (CipherTrace) خلاصه ای از دزدی ارزهای دیجیتال در گزارش مبارزه با پولشویی در ۱۲ آگوست (۲۱ مرداد) منتشر کرده است.

بر اساس گزارش سایفرتریس ،در طول سال ۲۰۱۹ سرقت های بزرگ و آشکار، کلاهبرداری ها و انواع دیگر سوء استفاده ها از سرمایه های دارندگان ارزهای دیجیتال و صرافی های ارزدیجیتال منجر به خسارتی در حدود ۴.۳ میلیارد دلار شده است.

طبق گزارش ها ، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ ، بیش از ۱۲۴ میلیون دلار از صرافی های ارزدیجیتال و در مجموع ۴۸۰ میلیون دلار از کل صرافی ها در سال ۲۰۱۹ دزدیده شده است.

بزرگترین حادثه ضرر و زیان ذکر شده توسط سایفرتریس ، طرح PlusToken است که ظاهراً ۲.۹ میلیارد دلار از کاربران و سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده است.

استفاده ارزهای دیجیتال در جرایم سایبری

براساس آمار، محبوب ترین ارزدیجیتال برای فعالیت های غیرقانونی در وهله اول از بیت کوین است که برای خرید و فروش مواد مخدر ، اسلحه غیرقانونی ، اسناد و مدارک بانکی استفاده می شود.

با این حال ، بازارهایی که معروف به dark markets هستند و حملات بدافزارها بطور گسترده سایر ارزهای رمزنگاری شده از جمله اتریوم ، لایت کوین ، مونرو ، بیت کوین کش و داج کوین (DOGE) را هدف قرار داده اند. در این گزارش آمده است:

نتایج نشان می دهد که سکه های خصوصی به سختی در dark markets استفاده می شوند. به عنوان مثال تنها ۴ درصد موارد دزدی ارزهای دیجیتال، شامل استفاده از مونرو هستند. در عوض ، بیت کوین بصورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. بطوریکه بیت کوین ۷۶ درصد و اتریوم تنها ۷ درصد در این بازارها استفاده می شوند.

بنا بر گزارش ها هنگامی که صحبت از بدافزار و باج افزار می شود ، مجرمان در ۹۸ درصد موارد از بیت کوین استفاده کرده اند و در همان زمان، اتریوم فقط ۱ درصد استفاده شده است.

از جمله موارد بسیار مشهور سرقت ارزهای دیجیتال در ماه های اخیر ، گزارشی از سازمان ملل بوده که کره شمالی با هک کردن بانک ها و صرافی های ارزدیجیتال در سال ۲۰۱۹ حدود ۲ میلیارد دلار سرقت کرده است.

منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه