قیمت برق مراکز استخراج رمز ارز اعلام شد

سخنگوی صنعت برق گفت: قیمت برق مراکز استخراج رمز ارز معادل متوسط نرخ برق صادراتی خواهد بود. بر این اساس این میزان ۹۶۵ تومان به ازای هر کیلووات ساعت است.

مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق با بیان این مطلب گفت:

قیمت برق مراکز استخراج رمز ارز در هشت ماه غیرگرم سال معادل ۵۰ درصد متوسط نرخ برق صادراتی یعنی ۴۸۰ تومان خواهد بود و در چهار ماه گرم سال یعنی از خرداد تا شهریور ۲ برابر متوسط قیمت صادراتی برق محاسبه می‌شود.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه استفاده این مراکز از برق در ۳۰۰ ساعت اوج بار ممنوع است، ادامه داد: از این گروه متقاضیان هزینه انشعاب عمومی برق دریافت نخواهد شد.

فعالان حوزه رمز ارز شامل تخفیف قیمت می شوند

وی با بیان اینکه تخفیفاتی برای فعالان این حوزه نیز در نظر گرفته شده است،‌گفت: در صورتی که این متقاضیان به صورت مجتمعی و با ظرفیت بالا فعالیت کنند تا ۲۰ درصد تخفیف در سطوح انتقال به آنها تعلق می‌گیرد. همچنین درصورتی که از استخرهای داخلی نیز استفاده کنند تا ۱۵ درصد تخفیف بیشتر شامل حال این مشترکان می‌شود. استفاده غیرمجاز از برق برای ماینینگ ممنوع است و برق تنها به متقاضیانی ارائه می ‌شود که مجوز از وزارت صمت را داشته باشند.

سخنگوی صنعت برق با بیان این که امکان استفاده از برق نیروگاه‌های موجود برای استخراج رمز ارز وجود ندارد و این کار ممنوع است،‌ اظهار داشت: این گروه از متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند نسبت به احداث نیروگاه جدید اقدام کنند که در این صورت نرخ سوخت این نیروگاه‌ها معادل ۷۰ درصد نرخ گاز صادراتی خواهد بود.

این مقام مسئول در عین حال با اشاره به این که استخراج کنندگان رمز ارز همچنین می‌توانند نسبت به استفاده از برق تولیدی نیروگاه‌های تجدید پذیر برای این کار اقدام کنند،‌ گفت:

در صورت عدم استمرار برق تولیدی نیروگاه تجدیدپذیر،‌ این مراکز می‌توانند از برق شبکه به عنوان پشتیبان استفاده کنند که در این شرایط نرخ برق شبکه به قیمت تعیین شده در این مصوبه محاسبه خواهد شد.

منبع: اقتصاد آنلاین

ثبت دیدگاه