چین رسما مشاغل بلاک چین را پذیرفته است

چین به طور رسمی مهندسین بلاک چین را به عنوان مشاغل جدید برای ارتقاء اشتغال در میان همه گیری جهانی بیماری کووید۱۹ معرفی کرد.

همه گیری ویروس کووید۱۹ باعث تغییر شرکت های بلاک چین می شود و تأثیر آن همیشه برای صنعت بلاک چین منفی نیست. در میان آخرین تغییرات ناشی از بحران کرونا، چین در حال برداشتن گام دیگری در جهت پذیرش بلاک چین است.

وزارت منابع انسانی و تأمین اجتماعی چین (MOHRSS) مسئول سیاست ها و مقررات ملی کار در این کشور است. این سازمان به تازگی مشاغل مربوط با بلاک چین را به لیستی از مشاغل به رسمیت شناخته شده اضافه کرده است.

مشاغل جدید به رسمیت شناخته شده

بر اساس بیانیه وزارت منابع انسانی و تأمین اجتماعی چین ، حرفه های محور بلاک چین، مانند توسعه دهندگان فناوری ، مهندسین و تحلیلگران از جمله ۱۰ شغل تازه شناخته شده هستند. دامنه کار مرتبط با بلاک چین شامل تعداد زیادی فعالیت میباشد که وزارت منابع انسانی و تأمین اجتماعی چین چند مورد شامل طراحی معماری بلاک چین ، فن آوری پایه، کاربرد سیستم و آزمایش و همچنین بهره برداری و نگهداری آن را معرفی کرده است.

آزمایش پروژه های بلاک چین

در این بیانیه ، این وزارتخانه خاطرنشان کرد که معرفی رسمی انواع جدید مشاغل با تقاضای فزاینده چین برای ارتقاء اشتغال در میان شیوع بیماری کرونا است. چین تلاش خود را برای ظهور به عنوان رهبر جهانی بلاک چین ادامه می دهد. این خبرها در شرایطی منتشر شده که چین به سرعت در حال پذیرش فناوری بلاک چین است.

در تاریخ ۱۳ می بانک مرکزی چین جلسه‌ای برگزار کرد که خواستار تسریع پذیرش بلاک چین بود. حداقل دو پروژه بزرگ مربوط به بلاک چین تاکنون توسط مقامات چینی مورد آزمایش قرار گرفته است. طبق گزارش ها ، ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (یوان دیجیتال) در چهار شهر شنژن ، شیونگان ، چنگدو و سوژو مورد آزمایش قرار گرفته است. در اواخر ماه آوریل نیز چین اعلام کرد که شبکه ملی بلاک چین این کشور به نام شبکه خدمات مبتنی بر بلاک چین را راه اندازی کرده است.

منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه