مدیر رمزنگاری ویزا: بانک های مرکزی به ارزدیجیتال برای مصرف کنندگان علاقه ندارند

به گفته یک مدیر اجرایی شرکت ویزا ، راه حل های ارزهای دیجیتال که مستقیماً با مصرف کنندگان روبرو هستند ، مورد توجه جدی بانک های مرکزی قرار نخواهند گرفت. مدیر رمزنگاری ویزا ، کوی شفیلد در یک توئیت در تاریخ ۱۸ می (۲۹ اردیبهشت) اعلام کرد که وی معتقد است بانک های مرکزی علاقه ای به ارائه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به طور مستقیم به مصرف کنندگان ندارند.

وی در ادامه اظهار داشت:

اگر یک بانک مرکزی تصمیم بگیرد که یک کیف پول دیجیتالی را مستقیماً به مصرف کنندگان ارائه دهد ، به طور پیش فرض CBDC و بانک مرکزی باید به یک برند خانگی تبدیل شوند اما بعید به نظر می رسد که این روش به دلیل چالش های عملیاتی توسط بسیاری از بانکهای مرکزی جدی گرفته شود.

رویکردهای ارائه ارز دیجیتال بانک مرکزی

شفیلد دو رویکرد برای اجرای ارز دیجیتال بانک مرکزی را می بیند. اولین راه حل رو به روی مصرف کننده شبیه پول نقد است ، در حالی که روش دوم زیرساخت جدید پرداخت در زمان واقعی برای بانک ها است.

شفیلد  در ادامه توضیح داد که در مورد راه حل وجه نقد دیجیتال شک دارد که بانک های مرکزی چگونه تفاوت بین CBDC و سپرده های دیجیتال در بانک های تجاری را برای مصرف کنندگان توضیح می دهند. او نوشت:

توضیح این مسئله به ویژه دشوار خواهد بود. اگر ارز دیجیتال بانک مرکزی به روشی طراحی شده باشد که به مصرف کننده اجازه ندهد با برنامه ای مانند Venmo که به سپرده های دیجیتالی موجود در بانک خود متصل شده است، کاری متفاوت از آنچه ممکن است انجام دهد.

شفیلد توضیح داد که برای ایجاد تفاوت نزد مصرف کنندگان ، CBDC ها نیاز به ویژگی هایی دارند که سپرده های دیجیتالی از آن برخوردار نیستند ، مانند ناشناس بودن محدود و پرداخت های آفلاین. در غیر این صورت مصرف کنندگان تفاوت بین سیستم های پرداخت قدیمی و CBDC را درک نخواهند کرد. وی در ادامه گفت:

گزینه دیگر فقط گفتن این است که مصرف کنندگان دیگر نیازی به دانستن تفاوت بین” پول نقد دیجیتال ” و” سپرده های دیجیتال ” ندارند ، زیرا تفاوت بین روش های پرداخت FedNow و TCH را درک می کنند.

FedNow گزینه ای برای مصرف کنندگان و مشاغل جهت انتقال پول فوری بصورت ایمن و کارآمد از یک حساب بانکی به حسابی دیگر میباشد. به طور خلاصه، TCH یک پلت فرم ابتکاری پرداخت در زمان واقعی و ارائه دهنده سیستم های پرداخت امن و مطمئن است.

در رویکرد دوم  که در آن یک ارز دیجیتال بانک مرکزی به عنوان زیرساخت پرداخت خدمت می کند ، شفیلد اظهار داشت که اکوسیستم ارزی به عنوان مبنایی کار می کند که بنگاه ها بتوانند کیف پول و خدمات خود را بسازند. در چنین حالتی ، مصرف کنندگان عملکردها را با خود بانک مرکزی مرتبط نمی کنند ، بلکه بیشتر با شرکت هایی هستند که از کیف پول و خدمات پرداخت آنها استفاده می کنند.

شرکت ویزا مشکلی با نشان دادن علاقه خود به فناوری بلاک چین ، صنعت رمزنگاری و ارزهای دیجیتال ندارد. ویزا اخیراً یک درخواست ثبت اختراع برای یک واحد پول دیجیتالی ارائه کرده‌است که در ایالات‌متحده به ثبت رسیده است.

منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه