صرافی کوین بیس اشتباهاً اطلاعات ۳,۴۲۰ مشتری را ذخیره کرد!

صرافی ارزدیجیتال کوین بیس به ۳,۴۲۰ نفر از مشتریان خود ایمیلی ارسال کرده مبنی براینکه در روند ثبت نامشان در این صرافی مشکل بوجود آمده است. برخی از جزئیات ثبت‌نام از جمله کلمه عبور در سرور داخلی این صرافی ذخیره شده‌اند و مشتریان مجبورند تا رمزعبور خود را تغییر دهند.

کوین بیس این خبر را در تاریخ ۱۶ آگوست (۲۵ مرداد) بصورت رسمی اعلام کرد. در این اعلامیه آمده است که کوین بیس دلیل اصلی این اشکال را برطرف کرده است و این صرافی اطمینان دارد که داده های ذخیره شده به خطر نیفتاده و مورد سوء استفاده قرار نگرفته اند.

خطای نادر در بخش ثبت نام صرافی کوین بیس

هنگامی که یک خطا در بخش ثبت نام رخ داد ، اطلاعات برخی از کاربران ذخیره شد و کاربران با این خطای نادر روبرو شدند. از طرف دیگر به دلیل بروز این خطا ، کوین بیس ثبت نام آنها را مورد پذیرش نهایی قرار نداد اما اطلاعات کاربری آن‌ها مانند نام کاربری، آدرس ایمیل، رمز عبور و محل زندگی کاربران ساکن ایالات متحده را ذخیره می‌کرد.

علاوه بر این ، در این اطلاعیه مشخص شده است که ۳,۴۲۰ نفر پس از این حادثه، یک درخواست جدید ثبت نام ارائه داده اند که در آن از همان رمز عبور قبلی استفاده کرده اند. ظاهراً کوین بیس این مساله را شناسایی کرد زیرا هش رمز عبور جدید با هش رمز عبور ذخیره‌ شده قبلی که مربوط به تلاش ناموفق برای ثبت نام بود، مطابقت داشت.

همچنین صرافی کوین بیس به کاربران اطمینان داد که به هیچ یک از داده های ثبت شده در سیستم ، دسترسی ای وجود ندارد و با تمام کاربرانی که با این مشکل مواجه شده اند ، تماس گرفته شده است.

بر طبق این اعلامیه ، کوین بیس از ایستگاه کاری آمازون (AWS) برای ورود به سیستم داخلی خود استفاده می کند و داده ها را با چند سرویس آنالیز گزارش به اشتراک می گذارد. این سرویس های تجزیه و تحلیل و همچنین ایستگاه کاری آمازون (AWS) ، همه مورد حسابرسی قرار گرفته اند و گفته می شود که دسترسی به اطلاعات بسیار محدود است.

منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه