سنگاپور بدنبال همکاری با چین در زمینه ارزدیجیتال بانک مرکزی

بر اساس گزارش ها با توجه به پیشرفت چین در توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود معروف به یوان دیجیتال ،بانک مرکزی و مرجع تنظیم مالی سنگاپور به دنبال همکاری با چین در زمینه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

راوی منون ، مدیر عامل مؤسسه پولی سنگاپور(MAS) ابراز آمادگی این کشور را برای همکاری نزدیک با چین در رابطه با ارزدیجیتال بانک مرکزی اعلام کرده است.

منون در سخنرانی در یک مجمع مالی در شانگهای ، پیشرفت چین در توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود معروف به یوان دیجیتال را برجسته دانست. بنابر گزارش های منتشر شده ،سنگاپور که به طور فعال CBDC های مبتنی بر بلاکچین را کشف می کند ، به دنبال تبادل دانش و تخصص مرتبط با چین است.

به گفته منون ، ارز دیجیتال بانک مرکزی در حال حاضر موضوعی بسیار داغ است و خاطرنشان می کند که سنگاپور و بانک مرکزی چین در حال بحث در مورد سناریوهای مختلف توسعه این پروژه هستند. این مقام مسئول با بیان اینکه دلایل توسعه پول دیجیتال بانک مرکزی متفاوت است ، تأکید کرد که هدف اصلی پروژه پول دیجیتال بانک مرکزی سنگاپور، کاهش هزینه های تسویه حساب ، کاهش زمان تسویه حساب و اطمینان از امنیت معاملات است.

ابزار امیدواری برای همکاری با پروژه لیبرای فیس بوک

در این رویداد ، منون همچنین از پروژه استیبل کوین فیس بوک (لیبرا) نام برد. بنا بر گزارش ها ، این مقام مسئول خاطرنشان کرد که کیفیت برای سیستم جهانی بانک مرکزی یک چالش بزرگ است اما این پروژه همچنین دارای “انعطاف پذیری عالی” است. منون افزود:

ما نباید ارزش لیبرا را رد کنیم اما باید بحث های بیشتری با آنها داشته باشیم.

این مقام مسئول پیش تر نیز در تابستان سال ۲۰۱۹ صحبت های مشابهی در ارتباط با ارز لیبرا اعلام کرده بود.

مقامات پولی سنگاپور از اواخر سال ۲۰۱۶ بر روی پروژه پرداخت بین بانکی با استفاده از بلاکچین کار کرده اند. این پروژه با نام Project Ubin به طور رسمی در سال ۲۰۱۸ اعلام شد که یک تلاش مشترک برای استفاده از بلاکچین برای تسویه حساب پرداخت ها و اوراق بهادار بود.

برنامه های چین پس از یوان دیجیتال برای رقابت با لیبرا و دلار آمریکا

در ژوئن سال ۲۰۱۹ گزارش شد که بانک مرکزی چین برای راه اندازی یوان دیجیتال خود در رقابت با لیبرای فیس بوک است. در حالی که گفته می شود ارز دیجیتال بانک مرکزی در چین در حال حاضر در برخی از شهرها مورد آزمایش قرار گرفته است ، کارشناسان اطمینان دارند که چین ممکن است یوان دیجیتالی خود را بدون اینکه شهروندان متوجه این تغییر شوند ، راه اندازی کنند.

در اواسط ماه ژوئن گزارش شد که چین قصد دارد یک واحد پول دیجیتال آسیای شرقی را برای کسب استقلال بیشتر از دلار آمریکا راه اندازی کند. این واحد پول دیجیتال شامل ارزهای منطقه‌ای مانند یوان چین، ین ژاپن، وون کره‌جنوبی و دلار هنگ‌کنگ است.

منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه