شناسایی مدارک جعلی دانشگاهی با فن آوری بلاک چین در مالزی

وزارت آموزش مالزی قصد دارد تا با استفاده از E-Skrol و فن آوری بلاک چین در با موضوع تقلب در صدور گواهی نامه ها و مدارک مقابله کند.

E-Skrol برنامه ای است که بر روی پلتفرم بلاک چین NEM ساخته شده است.

براساس مقاله منتشر شده در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) توسط آژانس خبری محلی برناما ، وزارت آموزش و پرورش در مالزی اعلام کرد که برنامه بلاک چین E-Skrol که قبلاً معرفی شده و صحت مدارک تحصیلی مالزی را تأیید میکند، در دسترس عمومی و دانشگاههای خصوصی کشور قرار می گیرد.

برنامه E-Skrol با هدف مقابله با موارد فزاینده مدارک تحصیلی جعلی در مالزی است که افراد می توانند بصورت آنلاین آن را دریافت کنند.

تاثیر منفی جعل مدرک بر سیستم آموزشی مالزی

وزیر آموزش و پرورش مالزی دکتر مازلی مالک با بیان اینکه موضوع جعل مدرک تأثیر منفی بر سیستم آموزش عالی مالزی دارد ، گفت:

افرادی هستند که ادعا می کنند با دانشگاه های معتبر ارتیاط دارند و بدین وسیله می خواهند تا با نمایش گواهی های جعلی ، برای خود اعتبار تهیه کنند. من معتقدم که برنامه بلاک چین می تواند این وضعیت را تغییر دهد.

وزیر آموزش و پرورش افزود:

هم اکنون هر فرد در هر نقطه ای از جهان می تواند اطلاعات مربوط به هر فارغ التحصیل دانشگاه مالزی را از طریق نام آنها ، تاریخ فارغ التحصیلی و کلاس مدرک از طریق برنامه و اسکن کد QR که روی گواهینامه ها چاپ می شود، تأیید کند.

هدف مالزی جذب متخصص بلاک چین است

در ماه ژوئن ، کوین تلگراف گزارش داد که دولت مالزی برنامه ویزای کار را اجرا کرده تا استعدادهای برتر بلاک چین را از سراسر جهان جذب کند. هدف از این برنامه جذب متخصصان خارجی است که حق اقامت در کشور به مدت ۱۲ ماه برای ارائه خدمات مرتبط به بلاک چین و یا آموزش در یک شرکت مالزیایی را خواهند داشت.

منبع : کوین تلگراف

ثبت دیدگاه