حذف پشتیبانی صرافی ها از سکه های خصوصی برای جلوگیری از پولشویی

صرافی ارزدیجیتال کره جنوبی Upbit اعلام کرد که حمایت از مبادلات شش ارز دیجیتال و برخی سکه های به اصطلاح حفظ حریم خصوصی را متوقف خواهد کرد.

صرافی های ارزدیجیتال کره بدنبال مسدود کردن پولشویی

در بیانیه ای که در تاریخ ۲۰ سپتامبر(۲۹ شهریور) منتشر شد، صرافی ارزدیجیتال UpBit اعلام کرد که این پلتفرم تا ۳۰ سپتامبر پشتیبانی از معاملات مونرو (XMR) ، دش ، (BitTube (TUBE، زی کش (ZEC) ، هون (XHV) و PIVX را متوقف خواهد کرد.

صرافی UpBit توضیح داد که دلیل حمایت نکردن از این شش سکه حریم خصوصی ، مسدود شدن احتمال پولشویی و ورود از شبکه های خارجی است.

حذف حمایت ها از پنج آلتکوین برتر

این خبر چند روز پس از آن منتشر شد که صرافی ارزدیجیتال OKEx کره ، به دلیل مقررات جدید بین المللی پشتیبانی از پنج آلتکوین بزرگ را حذف کرد.

OKEx کره تأیید کرد که تجارت معاملات مونرو ، دش ، زی کش ، هوریزن (ZEN) و سوپر بیت کوین (SBTC) را در تاریخ ۱۰ اکتبر متوقف خواهد کرد. دلیل این امر این است که از آنجا که آنها به حفظ حریم خصوصی متمرکز شده اند ، سکه ها از دستورالعمل های جدیدی که توسط سازمان بین دولتی مانند کارگروه اقدام مالی (FATF) است، پیروی می کنند.

FATF یک سازمان بین دولتی است که در سال ۱۹۸۹ به ابتکار G7 برای تدوین سیاست های مبارزه با پولشویی ساخته شده است. در حالی که کشورها الزامی به پیروی از توصیه های آنها ندارند اما در صورت پیروی نکردن در لیست سیاه قرار می گیرند.

قوانین جدید در مبادلات رمزنگاری

همانطور که قبلاً کوین تلگراف گزارش داده بود ، تغییرات گسترده در قوانین مربوط به معامله های رمزنگاری باعث شده تا در صورتی که انجام یک معامله بیش از ۱۰۰۰ دلار ارزش داشته باشد، دوطرف معامله قادر به شناسایی یکدیگر باشند.

با وجود نگرانی از اینکه چنین کاری برای بسیاری از صندوق های غیرمتمرکز غیرممکن است، بیش از ۲۰۰ کشور جهان به لحاظ تئوریک باید قوانین را تا ژوئن سال ۲۰۲۰ اجرا کنند.

منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه