واکنش مارک زاکربرگ به انتقادها در مورد تحلیل ارزدیجیتال فیس بوک

مدیر عامل فیس بوک، مارک زاکربرگ تأیید کرد که فیس بوک در مورد پروژه لیبرا رویکرد بسیار دقیق تری نسبت به پروژه های قبلی خود دارد.

در مصاحبه ای که زاکربرگ در ۲۶ سپتامبر(۴ مهر) داشته ، به نظر می رسید که وی در مواجهه با نظارت و بررسی و تحلیل ارزدیجیتال فیس بوک ترسی نادر از خود نشان داده است.

از زمان انتشار اوراق سفید ارز دیجیتال فیس بوک در چند ماه گذشته ، این پروژه مورد انتقاد دولت های بزرگ و مهم جهان بوده است. در حقیقت دولت ها می ترسند که ورود رمزارز جدید باعث تضعیف پول های فیات شود.

مدیر عامل فیس بوک، مارک زاکربرگ در اینباره اظهار داشت:

بخشی از رویکرد ما این است که اکنون وقتی کارهایی را انجام می دهیم که برای جامعه بسیار حساس هستند ،در ابتدا قبل از ورود به بازار ، دوره ای داشته باشیم که بتوانیم بیرون برویم و در مورد آنها صحبت کنیم و با مردم مشورت کنیم و بازخورد درست بگیریم.

زاکربرگ ادامه داد:

و این یک رویکرد بسیار متفاوت تر از آن چیزی است که ما پنج سال پیش داشتیم. اما من فکر می کنم این راه درستی است که ما بتوانیم این کار را در مقیاس عملیاتی انجام دهیم.

انتقاد کوین بیس نسبت به موضع گیری ها و تحلیل ارزدیجیتال فیس بوک

از سوی دیگر، در زمینه حل و فصل و تحلیل ارزدیجیتال فیس بوک از نظر منتقدین لیبرا، در مقایسه با گزینه های فیات مانند بیت کوین (BTC) تضاد قابل توجهی دارد زیرا بنیانگذار آن ساتوشی ناکاماتو به سادگی کد را منتشر کرده و اجازه می دهد شبکه به صورت ارگانیک رشد کند.

همچنین توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال از مقاماتی که مشتاق هستند تا هرگونه نوآوری در فیس بوک را حذف کنند، انتقاد کرده‌اند.

برایان آرمسترانگ مدیر عامل شرکت کوین بیس روز چهارشنبه در توییت خود نوشت:

لیبرا یکی از چند پروژه مهم رمزنگاری شده در دنیا است که امکان بهبود جهان را دارد. چه این پروژه کار کند یا نه، هنوز دیده می شود. اما من عکس العمل ها را کمی عجیب و اشتباه می بینم.

بنا بر گزارش ها ، استیبل کوین لیبرا ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود. اما مارک زاکربرگ تاکنون برای راه اندازی این پروژ بازه زمانی دقیقی مشخص نکرده است.

منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه