افزایش ۲۳۳ درصدی هزینه معاملات در کوین بیس پرو

صرافی ارزدییجیتال کوین بیس مستقر در ایالات متحده اعلام کرده است که مجدداً هزینه های معاملاتی را بر روی پلتفرم کوین بیس پرو افزایش می دهد.

هزینه های سازنده برای معاملات زیر ۱۰هزار دلار افزایش یافته است

با توجه به به روزرسانی در ۳ اکتبر (۱۱مهر)، کوین بیس پرو ساختار جدید هزینه را اتخاذ خواهد کرد که باعث می شود هزینه های معاملاتی سازنده برای معاملات کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار تا ۲۳۳ درصد افزایش یابد.

کارمزد سفارش گذار (Maker Fee): به کارمزدی اطلاق می شود که یک سفارش گذار (Market Maker) باید به صرافی بابت انجام معامله مورد نظر پرداخت نماید و بصورت درصدی از رقم مورد معامله بیان میشود.

در پی افزایش دیگری در مارس ۲۰۱۹ ، کوین بیس پرو در حال حاضر تمام معاملات حساب های زیر ۱۰,۰۰۰۰ دلار را با ۰.۱۵ درصد هزینه سازنده و ۰.۲۵ درصد هزینه خریداران محاسبه می کند. براساس این اطلاعیه  پس از ۷ اکتبر تمام معاملات ۱۰,۰۰۰ دلار و پایین تر شاهد افزایش هزینه های سازنده خواهند بود.

ساختار جدید هزینه های معاملاتی در کوین بیس پرو

به این ترتیب ، کوین بیس پرو نه تنها به حمایت از معامله گران بزرگ خود ادامه خواهد داد و هزینه صفر سازنده را برای معاملات بالای ۵۰ میلیون دلار فراهم می کند ، بلکه برای معاملات بالاتر از ۱۰۰,۰۰۰ میلیون دلار نیز کاهش هزینه را اتخاذ خواهد کرد. به عنوان مثال ، معاملات بالاتر از ۱ میلیارد دلار تخفیف ۲۵ درصد دارند یعنی از هزینه فعلی ۰.۰۵ درصد به ۰.۰۴ درصد کاهش میابد.

کوین بیس با بیان اینکه ساختار جدید هزینه برای “افزایش عمق و نقدینگی […] بازارها” طراحی شده است ، افزود: این شرکت به منظور پاسخگویی به نیازهای مشتری ، بصورت دوره ای قیمت را به روز می کند.

این صرافی در ادامه اعلام کرد:

این آخرین به روزرسانی باعث افزایش اندکی هزینه ها برای مشتریان با حجم معاملات پایین می شود و هزینه های مشتریان با حجم معاملات بالا را کاهش می دهد . هزینه معاملات تجاری هر مشتری با مبلغ ۵۰,۰۰۰ دلار در ماه ،یا کاهش خواهد داشت و یا اصلا تغییری نخواهد کرد. این به روز رسانی همچنین سه ردیف ساختاری جدید برای زیر ۱۰۰,۰۰۰ دلار در ماه نیز معرفی می کند.

جامعه رمزنگاری خوشحال نیست

برخی از مشتریان کوین بیس پرو اظهار داشتند که ساختار هزینه جدید معاملات موجب خشم در میان جامعه رمزنگاری شده است  و اظهار داشتند که تغییر در هزینه ها در اثر کاهش قابل توجه در کارگزاری های سهام است.

این به روزرسانی هزینه فقط یک روز پس از آن اعلام شد که صرافی کوین بیس اعلام کرد که به دارندگان یو اس دی کوین (USDC) با بازده درصدی سالانه ۱.۲۵ درصد پاداش می دهد.

 منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه