رئیس پیشین بانک مرکزی چین:ارز دیجیتال چین جایگزین پول نقد می شود

رئیس پیشین بانک مرکزی چین گفت: ارزدیجیتال چین در صورت تحقق چهار شرط اصلی می تواند در نهایت جایگزین پول نقد شود. لی لیوئی رئیس پیشین بانک چین فاش کرده است که راه اندازی یوان دیجیتال قریب الوقوع است و در صورت برآورده شدن چهار شرط اصلی ، این ارز می تواند جایگزین پول نقد شود.

یوان دیجیتال بانک مرکزی در حال حاضر در مرحله آزمایشی قرار دارد و در بین کاربران اینترنت در چین هیجان بسیاری ایجاد کرده است. در حال حاضر تحقیقات در مورد تأثیر ارز دیجیتال چین و رمزنگاری به سرعت افزایش یافته است.

لی لیوئی در تاریخ ۵ می (۱۶ اردیبهشت) در یک گفتگوی مستقیم توضیح داد که برخلاف WeChat Pay و Alipay ، یوان دیجیتال طوری طراحی شده است که مستقل از هر شبکه یا بانک باشد. با این حال ، وی اعلام کرد که برای جایگزین کردن ارز دیجیتال چین به جای راه های پرداخت فعلی ، چهار شرط اساسی باید تحقق یابد:

این که آیا یوآن می‌تواند به شکل رایج پول و جریان اصلی پرداخت تبدیل شود یا نه، بستگی به این دارد که بازدهی بیشترو هزینه‌های معامله کمتر و همچنین مقبولیت مردمی داشته باشد.

اشکال مختلف ارزهای دیجیتال

لی معتقد است اگر ارزی از فناوری دیجیتال استفاده می کند ، می توان آن را ارز دیجیتال نامید. وی ارز دیجیتال را به سه دسته تعریف می کند: ارز دیجیتال قانونی (مراجعه به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDCs) ، رمز ارز مبتنی بر بلاک چین و ارز دیجیتال یک نهاد قابل اعتماد.

ارز دیجیتال پایه مانند بیت کوین به گونه ای ناشناس اما شفاف طراحی شده است. طبق گفته لی، ارز دیجیتال چین همچنین به فناوری اجازه می دهد تا معاملات ناشناس را مجاز کند. با این حال ، وی افزود که محدودیت ها در تعداد و مبالغ درگیر در معاملات ناشناس اعمال خواهد شد..

همانطور که پیش تر گزارش شده بود ، بانک مرکزی چین تست های آزمایشی را در CBDC در سایت های مختلف انجام داده است و معتقد است تورم ایجاد نخواهد کرد.

منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه