خلاصه مهم ترین اخبار ارزدیجیتال/ ۱۶ تیر ۹۹

ارزدیجیتال بانک مرکزی مهمترین روش پرداخت در دهه آینده

رئیس بخش رمزنگاری شرکت ویزا اعلام کرد: ارزدیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مهمترین روش پرداخت در دهه آینده خواهد بود. کوی شفیلد که پروژه های رمزنگاری شرکت بزرگ کارت اعتباری ویزا را اجرا می کند ، در یک توئیت نوشت:

من فکر می کنم که پول دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) یکی از مهمترین روش های پرداخت ها در دهه آینده است. صرف نظر از دیدگاه های شخصی در مورد خوب یا بد بودن این پروژه ، واقعیت این است که علاقه جهانی به آن از بین نمی رود.

شفیلد هم اکنون یکی از حامیان CBDC است. شرکت ویزا در اوایل سال جاری یک درخواست ثبت اختراع ارز دیجیتال را ارائه کرد.

بانک های مرکزی بدنبال ارائه ارزدیجیتال هستند. بانک ژاپن اعلام کرد امکان عرضه ین دیجیتال را بررسی می کند تا ببیند آیا می تواند دسترسی جهانی برای کسانی که می خواهند از ارز مجازی استفاده کنند، فراهم کند. ژاپن فقط یکی از کشورهایی است که به دنبال ارزهای دیجیتال است. به زودی چین نیز یوان دیجیتال را به بازار عرضه میکند اما هنوز هیچ تاریخ دقیقی اعلام نکرده است.

برنامه اتصال پرداخت های بیت کوین و شبکه لایتنینگ به حساب بانکی

برنامه Strike امیدوار است که با اتصال مستقیم آن به حساب بانکی یا دبیت کارت ، پذیرش انبوه بیت کوین و شبکه لایتنینگ را ترغیب کند.

جک مالرز توسعه دهنده کیف پول Zap Lightning ، در تاریخ ۲  جولای از برنامه جدید خود برای آیفون ، اندروید و کروم رونمایی کرد.

برنامه Strike علاوه بر اینکه به کابران اجازه می دهد تا یک خرید بیت کوین را با کارت بدهی یا حساب بانکی انجام دهند، می تواند برای حواله ها و پرداخت های شخصی ، پرداخت های خرد و همچنین خریدهای آنلاین و آفلاین نیز مورد استفاده قرار گیرد.

هشدار درباره تجارت غیرقانونی کریپتو و طرح های پونزی در فیلیپین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین (SEC) درباره تجارت غیرقانونی کریپتو و طرح های پونزی هشدار داد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین هشدار داد افرادی که مشغول کلاهبرداری های رمزنگاری شوند می توانند با مجازات جریمه یا ۲۱ سال حبس و یا هر دو روبرو شوند.

مقامات فیلیپین همچنین طرح های رمزنگاری پونزی غیرمجاز Forsage و RCashOnline  را اعلام  کردند که یکی از آنها از پروتکل مبتنی بر بلاکچین اتریوم استفاده می کند.

طبق گفته های کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین ، Forsage و RCashOnline فاقد مجوزهای لازم برای فعالیت هستند. از این رو ، مجاز به گرفتن سرمایه گذاری از طرف مردم یا انتشار قراردادهای سرمایه گذاری و سایر انواع اوراق بهادار نیستند. همچنین Forsage در لیست صرافی های مجازی ثبت شده در بانک مرکزی فیلیپین نیست.

سرمایه گذار صنعت رمزنگاری به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده

بروک پیرس به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در آخرین لحظه به انتخابات سال ۲۰۲۰ می پیوندد.

بروک پیرس یک کارآفرین آمریکایی است که به خاطر فعالیت در صنعت رمزنگاری مشهور است.  پیرس رئیس بنیاد بیت کوین و بنیانگذار EOS Alliance ، Block.one ، Blockchain Capital ، Tether و Mastercoin (اولین ICO) است.

در فوریه سال ۲۰۱۸ مجله فوربس، پیرس را به عنوان “۲۰ فرد ثروتمند در زمینه رمزنگاری” با سرمایه ای در حدود ۷۰۰ میلیون دلار تا ۱.۱ میلیارد دلار معرفی کرد.

منبع: کوین تلگراف

ثبت دیدگاه