افزایش ۷ درصدی رمزارز chainlink

اگر طی چند ساعت گذشته اخبار ارزهای دیجیتال را دنبال کردید ، به احتمال زیاد متوجه ارزدجیتال چین لینک (chainlink) شده اید. طی چند روز گذشته ، آلتکوین مورد علاقه کابران در حال انفجار بوده و قیمت آن از ۱.۶۰ دلار به ۲.۴۰ دلار افزایش داشت و در اوایل روز دوشنبه به ۲.۵۰ دلار نیزرسید. ارزدیجیتال chainlink اکنون پانزدهمین رمزارز بر اساس حجم معاملات در بازار است.

در حالی که بیت کوین طی یک هفته گذشته در نوسان است ، اما چین لینک یک افزایش ۷ درصدی داشته و همانطور که در بالا ذکر شد در رتبه پانزدهمین رمزارزبرتر بازار قرار دارد. به نظر می رسد بخش اعظم این روند مربوط به افزایش تقاضای این ارز و تحولات مثبت چین لینک بوده است.

ساختار ارزدیجیتال chainlink

ارزدیجیتال چین لینک یک بستر مبتنی بر اتریوم است که به عنوان یک مرحله میانی بین قراردادهای هوشمند و داده های خارجی عمل می کند. به زبان ساده تر، یک نسخه از “اوراکل” است. این پروژه توسط شرکت قرارداد هوشمند در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد.

این شرکت با سیستم انتقال بین بانکی و سیستم پرداخت سوئیفت (SWIFT) که ۱۱ هزار بانک در سراسر جهان را پوشش می دهد ، همکاری می کند. هدف اصلی این پروژه بهینه سازی و گسترش استفاده از قراردادهای هوشمند و کاهش احتمال تقصیر یا عدم صحت اطلاعات است. گره های اوراکل داده های دنیای واقعی را دریافت می کنند ، آن را از طریق شبکه ادامه داده و به بلاک چین می رسانند. در اول ژوئن ۲۰۱۹ ، چین لینک شبکه اصلی خود را بر روی پلتفرم اتریوم راه اندازی کرد.

روز دوشنبه ارزدیجیتال chainlink در کنار شرکای خود مانند هایپرلجر (Hyperledger) و شرکت بزرگ اینتل یک چارچوب محاسباتی قابل اعتماد (TCF) را ارائه کرده اند که از بلاک چین عمومی عمومی استفاده می کند. ظهور چارچوب محاسباتی قابل اعتماد مسئله مقیاس پذیری را با اجرای محاسبات خارج از زنجیره حل می کند.

پردازش قرارداد هوشمند خارج از زنجیره نسبت به معاملات سنتی بلاک چین کارآمدتر است زیرا در هر گره بلاک چین نیازی به اجرای تکرار ندارد.

همچنین چارچوب محاسباتی قابل اعتماد با تکیه بر یک محیط اجرای مطمئن (TEE) قادر خواهد بود اعتماد محاسباتی (چیزی که بلاک چین برای آن شناخته شده است) را حفظ کند.

منبع: ethereumworldnews

ثبت دیدگاه