تشکیل اتحادیه بلاکچین در کشور چین

مقامات دولتی چین در شهر شانگهای ، همراه با بانک مرکزی چین و سایر بانک ها برای بهبود عملیات مالی امور بازرگانی ، یک اتحادیه بلاکچین تشکیل داده اند.

روزنامه جهانی گلوبال تایمز روز پنجشنبه گزارش داد که کمیسیون بازرگانی شهرداری شانگهای ، گمرک شانگهای ، بانک خلق چین و بانک ارتباطات از جمله سایر اعضای این اتحادیه هستند.

یه جیان ، یک مقام عمومی اداره امور گمرک شانگهای در اینباره گفت:

این نخستین پروژه کاربردی بلاک چین در گمرک است. چین تجارت چند جانبه را پشتیبانی می کند و با جستجوی نوآوری های فناوری ، مرتباً محیط تجاری خود را بهبود می بخشد.

براساس این گزارش ، چندین منطقه تجارت آزاد در چین در حال حاضر از فناوری بلاکچین برای دیجیتالی کردن تجارت ، بهبود کارایی و کاهش هزینه های عملیاتی استفاده می کنند.

دیروز ، هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین نیز در یک پروژه بلاک چین برای بهبود عملیات مالی تجارت خود مشارکت کردند. سرزمین اصلی چین منطقه ژئوپلیتیکی و همچنین جغرافیایی تحت نظارت مستقیم جمهوری خلق چین است.

پذیرش گسترده بلاکچین در چین

پذیرش بلاکچین در چین رو به رشد است ، به ویژه پس از آنکه رئیس جمهور این کشور از این فناوری پشتیبانی عمومی کرد . چین همچنین پس از پنج سال تحقیق و توسعه تقریبا آماده است تا ارز دیجیتال ملی خود را به بازار عرضه کند.

همانطور که پیش تر گزارش شد، صرافی ارزدیجیتال بایننس نیز ممکن است به چین بازگردد و دفتر برنامه ریزی شده ای در پکن افتتاح کند.

صرافی بایننس در سپتامبر سال ۲۰۱۷ در پاسخ به ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال در چین، این کشور را ترک کرد . در حال حاضر صرافی بایننس تأسیس دفتر جدید در پکن را تأیید نکرده است. اما گفته می شود که تعدادی از کارمندان بایننس در پایتخت چین مشغول بکار هستند.

در سپتامبر سال جاری صرافی بایننس اولین سرمایه گذاری اصلی خود به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار در چین را از زمان خروج از این کشور انجام داده است.

منبع: theblockcrypto

ثبت دیدگاه