بزرگترین بانک روسیه تأیید کرد که خدمات مرتبط با رمزنگاری را توسعه نخواهد داد

گزارش ها از نشریه محلی روسیه در تاریخ ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) حاکی از آنست که مدیر ارشد بانک روسی Sber رسماً تصمیم این موسسه مبنی بر عدم توسعه خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال را تایید کرده‌است.

هرمان گرف، مدیر عامل Sberbank و وزیر سابق اقتصاد و تجارت روسیه، در مصاحبه ای با شبکه ان تی وی ادعا کرد که این بانک هرگز هیچ برنامه بلند پروازانه ای در فضای رمزنگاری نداشته است. وی در ادامه اظهار داشت که این بانک در حال حاضر بر روی برنامه های بلاک چین برای خدمات خود متمرکز است.

اعتیاد به ارزدیجیتال در روسیه از بین رفته است

گرف اظهار داشت که Sberbank هرگز تعداد زیادی از مشتریان را در فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتال در این موسسه جذب نکرده است و افزود که چنین فعالیتی تقاضای مشتریان است.

این مقام رسمی اشاره کرد، بسیار خوشحال است که توجه زیاد به بازار ارزدیجیتال در روسیه از بین رفته‌ است، اما کار منظم با فن آوری بلاک چین همچنان ادامه دارد.

مدیر اجرایی Sberbank همچنین خاطرنشان کرد که او بیت کوین را یک نوع سرمایه گذاری نمی داند ، بلکه معتقد است که این ارز “ابزار فنی برای معاملات” است. او همچنین داستان سرمایه گذاری خود را در ارزدیجیتال به اشتراک گذاشت. زمانیکه او بیت کوین را به قیمت ۵ دلار خریداری کرد و به جای صرفه جویی، آن را برای پرداخت ها استفاده کرد.

به تازگی گزارشی منتشر شده است که Sberbank برنامه های مربوط به ارزدیجیتال خود را به دلیل موضع منفی بانک مرکزی روسیه و عدم وجود قوانین لازم  در حوزه رمزنگاری متوقف کرده است.

در اوایل ماه می، این بانک از یک مشتری درخواست کرد تا اطلاعات دقیق درآمد خود از ارزهای دیجیتال، شامل آدرس کیف پول دیچیتال ، تجهیزات استخراج معادن و شاخص های نرخ بهره را ارائه کند.

ثبت دیدگاه