اسیک/ASIC چیست؟

اسیک ASIC  یک سخت افزار برای استخراج کوین است که قدرت پردازش صدا و یا مدیریت تماس‌های تلفنی را دارد. این سخت افزار بر روی مادربردهای خاصی قرارداده می شود و بدلیل سرعت بالا در پردازش مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

هر کوین یک الگوریتم هش خاص خود را دارد بنابراین سخت افزار اسیک ویژه یک کوین، با کوین دیگر تفاوت دارد.  مثلا سخت افزار اسیک بیت کوین از الگوریتم SHA-256hash پیروی می کند که با سخت افزار اسیک لایت کوین دارای الگوریتم Scrypt‌ متفاوت است. به این ترتیب یک سخت افزار اسیک بیت کوین با الگوریتم  SHA-256hash میتواند کوین هایی که دارای این الگورریتم هستند را استخراج کند.

دستگاه‌های ASIC ویژه ماینینگ با پردازنده‌های مرکزی (CPU) و نیز کارت‌های گرافیک (GPU)  تفاوت اساسی دارند.

دستگاه‌های ASIC‌ بر خلاف این سخت افزارها فقط برای انجام یک کار خاص طراحی شده اند. همچنین سخت افزار های اسیک از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه هستند.  اسیک ها نسبت به پردازنده‌های مرکزی (CPU) و کارت‌های گرافیک (GPU) نرخ هش (قدرت پردازش ) بالاتری دارند و انرژی کمتری را برای ماین کردن مصرف می‌کند.

با توجه به توضیحات بالا دستگاه های اسیک نیاز به  فضا با تهویه مناسب برای ماین کردن دارند. باید توجه داشته باشید که هزینه برق مصرفی برای ماین کردن نباید بیشتر از هزینه خرید تجهیزات ماینینگ باشد . برای یک استخراج سود آور توصیه ما به شما خرید سخت افزار های اسیک میباشد که در لیست محصولات می توانید انواع مختلف آن را مشاهده کنید.

ثبت دیدگاه