اخراج توسعه‌دهندگان بیت کوین کش به‌عنوان نیروی مازاد بیت مین

سامسون مو مدیر ارشد فروش بلاک‌استریم (Blockstream) در مصاحبه با رسانه‌های چینی اعلام کرد شرکت بیت مین (Bitmain) که ملقب به غول استخراج ارزهای دیجیتال است، تمامی کارکنان خود که در بخش توسعه‌ بیت کوین کش مشغول فعالیت بودند را اخراج کرده است.

وی افزود:

به کارکنان مذکور، اخطار داده شده است که فقط یک هفته در شرکت باقی خواهند ماند. برخی از این کارکنان، به‌تازگی استخدام شده بودند.

در اوایل ماه جاری، شرکت بیت مین بدلیل کاهش قیمت ها در بازار بیت کوین (BTC) و سایر آلت کوین‌ها، از بسته شدن کامل آزمایشگاه توسعه بلاک چین خود در اسرائیل خبر داد که منجر به فقدان ۲۳ جایگاه شغلی شد.به نظر می‌رسد که در فاز دوم تلفات کارکنان بیت مین، حدود ۵۰ نفر از کارکنان این شرکت در هفته جاری اخراج خواهند شد. پیام‌هایی که در راستای گزارشات منتشرشده در نسخه چینی لینکدین ارسال شد، در مورد موجی از اخراج کارکنان بیت مین هشدار داد که نیمی از نیروی کار ۲۵۰۰ نفری بیت مین را مورد هدف قرار داده است.

این شایعات اکنون به‌وسیله «دووی وان» که یکی از مفسران و شرکای اولیه تأسیس شرکت سرمایه‌گذاری پریمیتیو (Primitive) می‌باشد، به توییتر کشیده شده است. بحث و جدل‌هایی که پیرامون اجرای برنامه عرضه اولیه سهام در هنگ کنگ شکل گرفته است، در حالی ادامه می‌یابد که بنا به شایعات منتشرشده، قانون‌گذاران مالی نگران وضعیت ناپایدار بازار ارزهای دیجیتال هستند که اخبار آن، هفته گذشته به‌طور گسترده‌ای در جریان اصلی رسانه‌ها مطرح شد.بیت مین تا کنون نظر رسمی و موثقی در مورد اخراج کارمندان یا مراحل پیشرفت برنامه عرضه اولیه سهام خود، منتشر نکرده است.

 

ثبت دیدگاه