نظارت رسمی بریتانیا بر فعالیت بازار ارزهای دیجیتال

در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ کمیته خزانه داری بریتانیا اعلام کرد که پارلمان می بایست قوانین ویژه نظارت بر فعالیت شرکت‌های فعال در امر مبادله ارزهای دیجیتال  را هر چه سریعتر وضع کند. این کمیته همچنین ادامه وضع موجود را منجر به ادامه ابهام دولت بریتانیا در خصوص ارزهای دیجیتال دانسته است.

نشریه Sunday Telegraph لندن نیز روز یکشنبه اعلام کرد که مقام‌های نهاد نظارت بر امور مالی بریتانیا (FCA) در گفتگو با این نشریه از حضور ۶۷ شرکت اقتصادی فعال در زمینه فروش ارزهای دیجیتال در فهرست خود خبر داده‌اند.

 نهاد نظارت بر امور مالی بریتانیا همچنین به بسیاری از شرکت های دیگر که به اعتقاد مقام های این نهاد از مدارک و گواهینامه‌های کاری لازم برخوردار نبوده‌اند هشدار داده و اعلام کرده که بازرسی از این نهادها ادامه خواهد داشت.همچنین تعداد ۴۹ واحد از شرکتهای اقتصادی با فعالیت مشکوک  درجریان بازرسی (FCA) از آنها ، پلمب شده‌اند.

FCA  همچنین اعلام کرده که در دور قبلی این بازرسی‌ها در ماه می سال ۲۰۱۸، تعداد ۲۴ شرکت  مجددا مجوز فعالیت دریافت کرده و بازگشایی شده‌اند.بر اساس گزارش نشریه Financial Times، در حال حاضر هیچ گونه قوانین محکم و مدونی جهت نظارت بر فعالیت شرکت های فعال در زمینه مبادله ارزهای دیجیتال  در بریتانیا وجود نداشته است و فروشندگان این دسته از ارزها جهت اطمینان از فعالیت قانونی خود در بریتانیا خواستار شفافیت FCA در خصوص مقررات اعلامی از سوی این نهاد شده‌اند.

همچنین برخی گزارش‌ها حاکی از درخواست چندین تن از نمایندگان پارلمان بریتانیا در خصوص وضع مقررات ویژه فعالیت شرکت‌های فعال در امر مبادله ارزهای دیجیتال در این کشور شده‌اند.گفته می‌شود از زمان انتشار بیانیه کمیسیون خزانه داری بریتانیا، دولت این کشور اختیارات ویژه و گسترده ای جهت تعامل هر چه بهتر و سریعتر با شرکت‌های فعال در زمینه مبادله ارزهای دیجیتال در این کشور به FCA داده است.

ثبت دیدگاه