ورشکستگی رسمی صرافی کانادایی کودریگا

رسانه محلی CBC در روز ۸ ام آوریل (۱۹ فروردین) اعلام کرد که کودریگا، بزرگترین صرافی ارزدیجیتال در کانادا رسماً ورشکسته شده است.

بنا بر گزارش‌ها، ورشکستگی صرافی کودریگا، امروز توسط قاضی دادگاه عالی نوا اسکوشیا تصویب شد و به دنبال آن ، دادگاه توصیه نامه شرکت ارنست و یانگ مبنی بر اعلام ورشکستگی این صرافی در اوایل این ماه را مورد بررسی قرار داد.

سپس تیم حقوقی ارنست و یانگ  استدلال کرد که روند بازسازی صرافی کودریگا تحت قانون حمایت از طلب‌کاران شرکت (CCAA) ، باید به یک فرآیند جایگزین به نام  قانون ورشکستگی و عدم پرداخت بدهی ها (BIA) تغییر کند.

در حال حاضر ، این حکم  به شرکت ارنست و یانگ اختیارات تحقیقاتی را به عنوان متولی تحت BIA اعطا می کند. به این معنی که شرکت می تواند تولید اسناد و شهادت  شاهدان را تهیه کند.

تعلیق نقل و انتقال ها

بنا بر گزارش ها، قاضی دادگاه بنا بر فهرست ارائه شده از شرکت ارنست و یانگ که در برگیرنده تمام دارایی‌های متعلق به جنیفر رابرتسن همسر جرالد کاتن ، بنیان‌گذار صرافی کوادریگا و دارایی‌ها و املاک کاتن است، نقل و انتقال این دارایی ها را متوقف کرد.

بر اساس این سفارش رابرتسون از فروش حذف و هرگونه انتقال دارایی های وی ممنوع شد.

همانطور که قبلاً گزارش شده‌ بود، پس از مرگ بنیان‌گذار صرافی کوادریگا، این شرکت به دنبال حمایت از طلبکارانی بود که سرمایه خود را از دست داده بودند.ظاهرا، جری کاتن تنها شخصی بود که  به کیف پول های سرد و کلیدهای خصوصی آنها که دارایی‌های مشتریان مختلف در آن نگهداری میشد ، دسترسی داشت.

در حال حاضر این صرافی حدود ۱۹۵ میلیون دلار به بیش از ۱۱۵,۰۰۰ مشتری بدهکار است.

در اواخر ماه مارس شرکت‌های حقوقی میلر تامسن و کاکس اند پالمر که نمایندگان قانونی کوادریگا هستند، کمیته‌ای رسمی برای کارابران زیان دیده تشکیل دادند.

این کمیته به این شرکت‌های‌ حقوقی کمک می‌کند تا نماینده تمام کاربران متضرر در جریان دادرسی صرافی کوادریگا باشند.

ثبت دیدگاه