پشتیبانی صرافی کوین بیس از ریپل

کوین بیس پرو (Coinbase Pro) ، سرویس حرفه‌ای برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال و ارائه خدمات کیف پول صرافی کوین بیس، از ارز دیجیتال ریپل (XRP) پشتیبانی می کند. صرافی کوین بیس در روز ۲۵ فوریه این خبر را در یک پست وبلاگ رسمی اعلام کرد.

امکان واریز و ذخیره‌سازی ریپل توسط کوین‌بیس پرو حداقل ۱۲ ساعت پیش از آغاز خرید و فروش این رمز ارز در صرافی فراهم می شود. صرافی کوین بیس به این نکته اشاره کرد که در ابتدا با فراهم کردن نقدینگی کافی در پلتفرم، جفت‌ارزهای دلار، یورو و بیت کوین را برای معامله در برابر ریپل به صورت مرحله به مرحله راه‌اندازی خواهد کرد.

شرایط معامله ریپل برای مشتریان آمریکا، کانادا، اتحادیه اروپا، بریتانیا، سنگاپور و استرالیا ممکن خواهد بود. کوین‌بیس احتمالاً در آینده به کشورهای دیگر نیز خدمات رسانی  خواهد کرد.

خرید و فروش ریپل در صرافی کوین بیس شامل چهار مرحله فقط انتقال، فقط سفارش‌گذاری، فقط ثبت سفارش و معامله کامل خواهد بود. دو مرحله اول به کاربران این امکان را خواهند داد که توکن‌های ریپل خود را به حساب‌های کوین‌بیس پرو اضافه کنند و تنها سفارش‌های محدود  ثبت کنند و دو مرحله بعد به مشتریان صرافی قابلیت تطبیق سفارش‌های محدود و مبادله کامل این ارز دیجیتال را خواهد داد.

در چند ماه گذشته کوین‌بیس پرو به طور فعال پشتیبانی خود از ارزهای دیجیتال مختلف در این صرافی گسترش داده بود.

در ماه آگوست ۲۰۱۸ ارزهای دیجیتال اتریوم کلاسیک  و در ماه نوامبر توکن بیسیک اتنشن (BAT) و آلتکوین حریم خصوصی محور زی‌کش (ZEC) به این صرافی اضافه شدند. پشتیبانی از ارزهای دیجیتال فوق بعدها به پلتفرم خرده‌فروشی کوین‌بیس یعنی پلتفرم اصلی آن Coinbase.com و برنامه های کاربردی تلفن همراه آن اضافه شد.

جامعه ارزهای دیجیتال مدت‌ها است که منتظر اضافه شدن ریپل به کوین‌بیس هستند. در ژانویه ۲۰۱۸ برایان آرمسترانگ مدیر عامل کوین‌بیس، شایعات مبنی بر اضافه شدن ریپل به این صرافی در کوتاه مدت را رد کرد. پس از صحبت های آرمسترانگ ارزش بازار ریپل از ۱۴۸ به ۱۲۶ میلیارد دلار رسید.

بر اساس داده های CoinMaketCap، در زمان فشار توکن ریپل به قیمت ۰.۳۲ دلار معامله میشد و این رمز ارز در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵.۱ درصد افزایش داشته است.

ثبت دیدگاه