راه اندازی مجدد سایت صرافی کریپتوپیا

در روز سه شنبه ۵ ام مارس توییتی توسط صرافی کریپتوپیا منتشر شد که این صرافی اخیراً وب سایت خود را در فرمت فقط خواندنی بهمراه ازسر گیری  پس انداز کاربران به حالت قبل از هک شدن شان راه اندازی کرده است.

بدنبال اطلاعیه منتشر شده کریپتوپیا در هفته گذشته که تاریخ راه اندازی مجدد سایت خود را ۴ام مارس اعلام کرده بود، سایت این صرافی با یک روز تاخیر در روز سه شنبه ۵ ام مارس مجددا راه اندازی شد.

این صرافی گزارش داد که آن‌ها در حال نهایی کردن یک فرآیند تخفیف برای کاربران ضرردیده هستند و قصد دارند به زودی جزئیات بیشتری را منتشر کنند.

در حال حاضر، کریپتوپیا توصیه می کند که کاربران رمزهای عبور و مجوزهای اعتبار دو مرحله ای خود را مجددا راه اندازی کنند.

اعتبار سنجی دوعاملی که گاهی به آن تایید دو مرحله ای یا تایید اعتبار دوگانه نیز گفته می شود، یک فرآیند امنیتی است که در آن کاربر دو عامل تایید هویت مختلف را برای حفاظت بهتر از اطلاعات کاربری و منابعی که کاربرمی تواند به آن دسترسی داشته باشد، برای تایید هویت خود ارائه می کند.

پس از آنکه در اواسط ماه ژانویه ۱۶ میلیون دلار از صرافی کریپتوپیا ربوده شد ، این صرافی در حالت نگهداری و تعمیر باقی مانده بود که با گزارش پلیس نیوزیلند صرافی نامبرده میتوانست عملیات خود را از ۱۳ام فوریه از سر گیرد.

کریپتوپیا در پاسخ به اخبار منتشر شده، توضیح داد که قادر به ادامه معاملات نیست تا اینکه  به طور کامل خسارت‌های مبادلات را شناسایی کند و اطمینان حاصل کند که مبادلات صرافی کاملاً امن هستند.

پس از خبرهای اولیه در مورد هک شدن صرافی کریپتوپیا برای اولین بار در اواسط ماه ژانویه، شواهد بیشتر نشان داد که هکرها تا دو هفته بعد از اولین هک همچنان از اطلاعات این صرافی استفاده می کردند.

پیش تر نیز در اخبار روز ۳ام فوریه در مورد مبادلات رمز ارزها آمده بود که یک اشکال در نرم‌افزار کیف پول لجر نانو اس وجود دارد که می‌تواند سپرده جعلی را برای مبادله رمزنگاری فعال کند. آسیب‌پذیری توصیف‌شده که قرار است به زودی برطرف می شود، به طور بالقوه به هکرها اجازه می‌دهد تا مقادیر دل‌خواهی رمز ارز مونرو را در یک مبادله جعل کنند.

ثبت دیدگاه