کیف پول سرد و کیف پول گرم

کیف پول های دیجیتال به دو دسته کیف پول گرم و کیف پول سرد طبقه بندی می شوند. دسته اول به اینترنت متصل و آنلاین است که به آن کیف پول گرم گفته می شود. کیف پول گرم به تمام بخش‌های موجود در اینترنت دسترسی دارد در حالی که کیف پول سرد این ویژگی را ندارد.

به دلیل این که کیف پول گرم به اینترنت متصل است، آسیب پذیرتر بوده و بیشتر در معرض خطرهک شدن قرار دارد. تریدر های حرفه ای معمولا مقداری از رمز ارزهای خود که برای خرج کردن روزمره مورد استفاده قرار میگیرد را در این کیف پول نگهداری می کنند.

دومین نوع  کیف پول، به اینترنت متصل نیست و آفلاین است که به آن کیف پول سرد گفته می شود. کیف پول سرد امن‌ترین نوع کیف پول ارزهای دیجیتالی است. زیرا بدون اتصال به اینترنت امکان هک شدن کلید خصوصی و دسترسی های غیرمجاز وجود ندارد.

در کیف پول سرد معامله ها به وسیله‌ی کلیدهای خصوصی در محیط آفلاین انجام می شود. یعنی هر معامله‌ای که به صورت آنلاین انجام می شود به طور موقت به کیف پول آفلاین منتقل شده و در دستگاه‌هایی مانند CD، USB، هارددیسک و کامپیوتر آفلاین  نگهداری می شوند . پس از آن ، معامله‌ ها قبل از ارسال به شبکه آنلاین ، امضاء می شوند.

ثبت دیدگاه