ریگ/RIG ماینینگ چیست؟

ریگ ماینینگ تجهیزات سخت‌افزاری قدرت‌مندی برای استخراج رمزارزها است و بدلیل توان پردازشی بالایی که نیاز دارد از کارت گرافیک (GPU) استفاده می شود.کارت گرافیک برای ایجاد تصاویر گرافیکی سه بعدی در بازی‌های رایانه‌ای و همچنین انجام یک سری کارهای تکراری استفاده می‌شود. بنابراین گزینه‌ خوبی برای انجام محاسبات مربوط به استخراج ارز دیجیتال است.

اگر شما سیستم های گیمینگ در اختیار دارید میتوانید در ساعات خالی روز از آنها به عنوان ماینر استفاده کنید .استخراج ارز توسط  کارت گرافیک (GPU) نیاز به فضای مناسب و تهویه مناسب دارد زیرا گرافیک ها در حین کار برق زیادی مصرف کرده و همین‌طور گرمای زیادی تولید می‌کنند.

نکاتی که در مورد ریگ باید بدانید

  • هش ریت (توان پردازشی)
  • هزینه برق مصرفی
  • تهویه مناسب

هش ریت (توان پردازشی ریگ)

هر کارت گرافیک دارای سرعت سخت افزار برای  پردازش اطلاعات است که به آن هش ریت (hash rate) می گویند. در عملیات استخراج کوین هش ریت به معنای سرعت پردازش عملیات ماینینگ است.

هزینه برق مصرفی

معمولا برای ماین کردن از چند کارت گرافیک بر روی یک مادربرد استفاده می شود و این کارت گرافیک ها با تمام قدرت در حال پردازش و استخراج کوین هستند که برق بسیار زیادی مصرف می‌کنند. بنابراین هزینه برق یکی از مهم ترین آیتم هایست که باید در نظر گرفته شود.

تهویه مناسب

در نظر داشته  باشید که استخراج کوین بوسیله کارت گرافیک گرمای زیادی تولید می‌شود و اگر تعداد کارت‌های گرافیک ها افزایش یابد، گرما نیزبیشترمی‌شود.قراردادن سیستم تهویه مناسب نکته بسیار مهمی است که با توجه به مصرف برق بیشتر باید هزینه آن را در نظر گرفت.

ثبت دیدگاه