تاسیس نیروی ویژه برای مبارزه با جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

دفتر دادستانی عالی کره‌جنوبی (SPO) تاسیس یک نیروی ویژه برای مبارزه با کلاهبرداری و جرائم مربوط به ارزهای دیجیتال را اعلام کرده‌است.

این گزارش در روز سه شنبه ۵ ام مارس توسط تیم (KBS)، یکی از بزرگترین رسانه های عمومی ملی کره جنوبی منتشر شد.

نیروی ویژه جدید تحت اختیار SPO مسئول رسیدگی به کلاهبرداری، جرائم  مربوط به پولشویی و سایر فعالیت های غیر قانونی در زمینه های فین تک (برنامه های کامپیوتری و سایر فن آوری های مورد استفاده برای پشتیبانی یا فعال کردن خدمات بانکی و مالی) و ارزهای دیجیتال خواهد بود.

بر اساس گزارش KBS ، تصمیم برای ایجاد نیروی ویژه مبارزه با کلاهبرداری در کره جنوبی، واکنشی به روند رو به افزایش موارد کلاهبرداری و جرایم مرتبط با صنعت ارزهای دیجیتال است.

آمار جرائم ارزهای دیجیتال

گزارش منتشر شده توسط سرویس نظارت بر امور مالی کره جنوبی نشان میدهد که تعداد موارد گزارش‌شده کلاهبرداری و مشکلات مربوط به سرمایه‌گذاری‌ در بخش ارزهای دیجیتال تقریبا ۹ برابر شده است یعنی از ۵۳ مورد در سال ۲۰۱۶ به ۴۵۳ مورد در سال ۲۰۱۷  افزایش داشته است .

بنا بر گزارش ها تعداد جرائم مشابهی که در سال ۲۰۱۸ توسط SPO دریافت شده‌است ، با افزایش چشمگیر ۴۵۹۱ مورد ثبت شده است .

در تاریخ ۲۸ فوریه گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه پلیس ژاپن در سال ۲۰۱۸  بیش از ۷،۰۰۰ گزارش از پول شویی در رابطه با ارزهای دیجیتال دریافت کرده است که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۱۰ برابر افزایش داشته است.

در ماه گذشته نیز، مقامات مالی بریتانیا گزارش دادند که در سال ۲۰۱۸ کلاهبرداری های مربوط به سرمایه گذاری در بخش ارز های دیجیتال، ۴۹۹۶ پرونده و زیان بیش از ۲۵۵ میلیون دلار بوده است.

ثبت دیدگاه