بالاترین و پایین ترین قیمت بیت کوین در طول سال ها

در ماه ژوئن ۲۰۱۱، قیمت بیت کوین در حدود ۳۲ دلار بود و در طی پنج ماه به میزان ۲ دلار کاهش یافت که این معادل کاهش ۹۴ درصدی این رمزارز بود.

بسیاری از سرمایه گذاران، مطمئن نبودند که باید منتظر چه چیزی در دنیای رمزارزها باشند، بنابراین تصمیم گرفتند که برای جلوگیری از ضرر خود از تجارت بیت کوین کناره گیری کنند. همین افراد هم اکنون خود را سرزنش می کنند که چرا انتخاب درستی نداشته اند. این افراد بدون شک می توانستند میلیاردر باشند!

در پایان سال ۲۰۱۳ قیمت یک واحد بیت کوین در حدود ۱۲۰۰ دلار بود که در مقایسه با استانداردهای امروزی نسبتا کم بود اما در آن زمان این رقم منحصر به فرد محسوب می شد.

علائم هشدار زمانی نمایان شد که در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳، قیمت ها در یک روز به نصف کاهش یافت . یعنی بیت کوین از ۷۵۵ دلار به ۳۷۸ دلار سقوط کرد و در پایان همان ماه علائم شروع یک رکود دیده می شد.

در اواخر ژانویه سال ۲۰۱۵ قیمت‌ به ۱۵۰ دلار رسید و پیامدهای آن سال‌ها باقی ماند. به طور کلی، قیمت‌ها در طی ۴۱۱ روز سخت ۸۷ درصد افت کرد.

در آپریل ۲۰۱۳ ، قیمت بیت کوین به سرعت افزایش یافت و به ۲۶۰ دلار رسید، چرا که بازار مبادلات دوباره رونق گرفت و تعداد معامله گران نیز رشد کرد. اما این قیمت هم در فاصله دو روز به ۴۵ دلار کاهش یافت . یعنی کاهش ۸۳ درصدی بیت کوین!

نوسان قیمت بیت کوین

 در طول سال ۲۰۱۷، بیت کوین با یک جهش خیره کننده از ۹۷۴ دلار به ۲۰,۰۰۰ دلار در یک سال افزایش یافت که این بالاترین قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۱۹ بوده است. بنا بر گزارش های منتشر شده در همان زمان، ، مفسران خاصی هشدار می دادند که یک حباب بوجود آمده است.

در طول سال ۲۰۱۸، بیت کوین با یک سقوط ۸۳ درصدی مواجه شد و این در مقایسه با بالاترین قیمت بیت کوین یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۷ ، فاجعه بود. همچنین عواقب فاجعه‌ باری برای ارزهای دیجیتال دیگری که در حال حاضر بی‌ارزش شده‌اند، داشت. به همین خاطر است که سرنوشت بسیاری ار رمزارزهای معروف به بلاک چین گره خورده است.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ رشد بسیار خوبی داشته است و در حال حاضر (می ۲۰۱۹) قیمت این ارز حدود ۸,۰۰۰ دلار میباشد. همچنین تحلیل ها حاکی از رشد قیمت این رمزارز هستند.

بنابراین با وجود فراز و نشیب‌های بسیار در بازار رمزنگاری، دیگر نیازی به تجربه دلهره‌آور نیست. خواندن اخبار می‌تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که شما یک قدم جلوتر از بقیه افراد هستید و می توانید درک کنید که رویدادهای مهم چه تاثیری روی قیمت ها دارند.

ثبت دیدگاه