نسخه بلاک‌ چین تلگرام بزودی به بازار عرضه خواهد شد

بر اساس خبرهای موثق و مرتبط با بنیان‌گذار پیام رسان  تلگرام ، نسخه بلاک‌ چین تلگرام با برنامه نویسی باز (Telegram Open source) تا ماه مارس سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

سال گذشته ، همزمان با فیلتر شدن تلگرام صحبت هایی درباره پلتفرم بلاکچین تلگرام ارائه شد. از همان زمان وعده هایی مبنی بر ارائه پلتفرم بلاکچین تلگرام در اوایل سال ۲۰۱۹ داده شد. خبرهای جدید حاکی از این است که پلتفرم بلاکچین تلگرام تا فروردین ۹۸ به بازار عرضه خواهد شد.

پیام رسان تلگرام جزو ده پیام رسان برتر دنیا شناخته‌ می‌شود که با توجه به آمار، به طور میانگین در هر ماه ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و اخیرا هزینه بسیار زیادی را صرف تهیه نسخه بلاک‌چین خود کرده‌ است.

پاول دورف موسس تلگرام تاریخ دقیقی را برای عرضه نسخه بلاک چین تلگرام مشخص نکرده است اما بر اساس گزارش ها در ماه مارس یعنی فروردین سال ۹۸، نسخه جدید به بازار عرضه می شود. همچنین تیم سازنده تلگرام بیان کردند که تقریبا ۹۰ درصد پلتفرم بلاکچین تلگرام آماده شده است اما تاخیرهای احتمالی مربوط به عرضه و توسعه آن را نباید فراموش‌ کرد.

بعلت امتناع پاول دورف از به اشتراک گذاشتن رمزگذاری‌های این برنامه با مقامات ملی روسیه، از آوریل ۲۰۱۸ این برنامه در انطباق با قوانین مخابرات محلی در کشور روسیه( محل تولد پاول دورف) مسدود شده‌است. طبق داده‌ها در زمان فیلترینگ این پیام‌رسان، حدود ده میلیون نفر از کاربران فعال تلگرام، در کشور روسیه مستقر هستند.

شایعاتی منتشر شده مبنی بر اینکه میلیاردر روسی و مالک سابق باشگاه فوتبال رومن اف‌سی و دو کارآفرین دیگر از این پروژه حمایت کرده و بر روی آن سرمایه گذاری می‌کنند. جزییات منتشر شده تاکنون نشان می‌دهند که نسخه بلاک چین تلگرام، به عنوان روشی جدید برای تبادل داده‌ها عمل خواهد کرد

با ارائه پلتفرم پلاکچین تلگرام، این پیام رسان پرحاشیه وارد شاخه جدیدی از فعالیت های اینترنتی می شود.

ثبت دیدگاه