بیت کوین چیست؟

تعریف بیت کوین: بیت کوین اولین پول رمزنگاری شده و یکی از مهم ترین ارزهای دیجیتال است. این ارز بر مبنای مخفی نگه داشتن هویت کاربران عمل می‌کند.

بیت کوین مانند ارزهای کاغذی قدیمی نیست که چاپ شده باشد بنابراین قابل ردیابی نیست .هر کاربر با خرید تجهیزات ماینینگ و اتصال آن به شبکه از طریق اینترنت می تواند بیت کوین استخراج کند.

برای این کار ابتدا باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشید تا بتوانید سرمایه خود را در آن نگهداری کنید و در صورت نیاز از کیف پول خود برداشت و با به آن واریز کنید .

همچنین می توانید مانده حساب خود را در کیف پول دیجیتال مشاهده کنید. روش بدست آوردن بیت کوین بدین صورت است که دستگاه های ماینینگ ، در شبکه با انجام محاسبات و تایید تراکنش ها پاداش دریافت می کنند.  به این ترتیب که این دستگاه ها محاسبات ریاضی پیچیده ای برای تراکنش ها و ثبت آن درشبکه بلاک چین انجام می دهند.

هیچ کس شبکه بلاک چین را کنترل نمی کند . بنابراین پردازش به موقع بلاک ها برای تایید درستی تراکنش ها ضروری ست. این مسئولیت را دستگاه های شبکه به عهده دارند. یعنی هر تراکنش بدون دخالت واسطه ها ، بصورت فرد به فرد وهمتا به همتا صورت میگیرد.

نکته مهم درهنگام ایجاد کیف پول دیجیتال ، کلید خصوصی آن را بیابید تا دیگر نیازی به نگرانی در مورد گم شدن و یا خرابی نداشته باشید. بنابراین کلید خصوصی خود را در یک جای امن ذخیره کنید تا در صورت لزوم بتوانید کیف پول خود را بازیابی نمایید.

2 Replies to “بیت کوین چیست؟”

ثبت دیدگاه