معاملات مارجین یا margin trading چیست؟

در معاملات مارجین، تریدرها با قرض گرفتن پول از یک شخص یا یک کارگزار مبادلات خود را انجام می دهند .

در حالی که پاداش بالقوه می‌تواند بالا باشد، خطرات بزرگی نیز وجود دارد که سرمایه گذاران باید با آن مقابله کنند.

با یک مثال ساده شروع می کنیم. تصور کنید که شما قصد دارید تا سقف ۱۰۰۰ دلار اتریوم خریداری کنید. اما موجودی شما فقط ۵۰۰ دلار است. از طریق تجارت مارجین ، شما می توانید ۵۰۰ دلار قرض گرفته و موجودی خود را تکمیل کنید.

اگر ارزش رمز ارز خریداری شده توسط شما که در اینجا اتریوم بوده است، ۵۰۰ دلار افزایش یابد ، می توان گفت که شما معادل ۱،۵۰۰ دلار از رمزارز اتریوم دارید که می توانید آن را تبدیل به پول نقد کرده و بدهی خود را پرداخت کنید .

در این صورت شما با ۵۰۰ دلار تجارت خود را آغاز کرده و در حال حاضر ۱۰۰۰ دلار دارید. در نتیجه سود ناخالص شما ۵۰۰ دلار می باشد.

البته، ارزش رمز ارزها می تواند به طرز چشمگیری کاهش و یا افزایش یابد. اگر در یک معامله، قیمت رمز ارز خریداری شده توسط شما با ۵۰ درصد کاهش روبرو شود، وام دهنده شما قادر خواهد بود تا مبلغ وام خود را از حساب شما برداشت کند. در این صورت شما با یک ضرر بزرگ این معامله را ترک میکنید.

بزرگترین ریسک در تجارت مارجین

بعضی از کاربران تصور می کنند که برای جلوگیری از ضرر پیش آمده بدلیل افت قیمت رمزارزها ، باید مبلغ بیشتری قرض گرفته و وارد این معامله کنند .

امکان تزریق پول نقد بیشتر برای جلوگیری از ضرر وجود دارد. اما این امر می‌تواند موجب زیان های قابل‌ توجهی شود. بنابراین  توجه داشته باشید که آگاهی از زمان مناسب برای توقف یک معامله و جلوگیری از ضررهای بیشتر ، ضروری است.

به طور کلی، تجارت مارجین باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در نظر گرفته شود.

شما هرگز نباید بیش از مبلغی که ممکن است از دست بدهید سرمایه‌گذاری کنید و همیشه باید محدودیت‌هایی را در نظر بگیرید که بتوانید در زمان سقوط یک رمزارز، به یک معامله خاتمه دهید. تعیین اهداف سود نیز تضمین می‌کند که شما در زمان بهینه از یک معامله خارج شوید.

ثبت دیدگاه