ترید چیست؟

به طور کلی ترید به معنای داد و ستد است. تریدرها (معامله گرها) ارزهای دیجیتال خود را بصورت مجازی خرید و فروش می کنند. راه های زیادی برای ترید وجود دارد. معمولا ترید از طریق صرافی های ارز دیجیتال صورت می گیرد.در برخی موارد نیز کاربران با اشخاص حقیقی بصورت مستقیم ارتباط برقرار کرده و بدون واسطه ارزهای خود را مبادله می کنند.

یکی از مزایای ترید کردن اینست که محدودیت زمانی وجود ندارد . یعنی شما در هر ساعت شبانه روز میتوانید به خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود بپردازید.

برای سرمایه گذاری کوتاه مدت دو نوع ترید وجود دارد. ترید روزانه که کاربران در طول شبانه روز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌پردازند و ترید سویینگ که کاربران سرمایه خود را بیش از یک روز نگهداری می‌کنند و در کمتر از یک الی دو هفته آنها را به فروش می‌رسانند و مجددا ارز دیجیتالی دیگری را خریداری می‌کنند.

در ترید بلند مدت کاربران بخشی از سرمایه خود را به ارزهای رمزنگاری شده تبدیل می‌کنند به این امید که در بلند مدت آن ارزی که خریداری کرده اند افزایش قیمت پیدا کند و سود قابل ملاحظه ای کسب کنند .اما این کار درعین سودآوری بسیار ریسک پذیر است. بنابراین دقت داشته باشید که با توجه به نوسانات بازار و بدون اطلاع از تحلیل های تکنیکال، خرید هر ارز رمزنگاری شده در بلند مدت سود آور نیست.

 

ثبت دیدگاه