لایت کوین/litecoin چیست؟

لایت کوین (Litecoin) به اختصار LTC یک رمزارز پایه همتا به همتا و پروژه نرم‌افزاری منبع باز منتشر شده تحت مجوز MIT/X11 است. از بیت کوین الهام گرفته شده و از لحاظ فنی تقریباً شبیه به بیت کوین است. ایجاد و انتقال لایت کوین بر اساس یک پروتکل منبع باز است و توسط هیچ قدرت مرکزی مدیریت نمی‌شود. پس از بیت‌کوین و اتریوم، لایت کوین هفتمین رمزارز پایه واقعی از نظر بازار سرمایه است.

لایت کوین توسط چارلی لی کارمند سابق گوگل و مدیر سابق بخش مهندسی صرافی کوین بیس، از طریق یک کلاینت منبع باز در GitHub در ۷ اکتبر ۲۰۱۱ ایجاد شد. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ در مجموع ارزش لایت کوین رشد عظیمی تجربه کرد که شامل ۱۰۰ درصد جهش در عرض ۲۴ ساعت می شد.

هدف شبکه لایت کوین این بود که بتواند هر ۲.۵ دقیقه یک بلاک پردازش کند، درحالیکه همین زمان برای بیت کوین معادل ۱۰ دقیقه بود.همچنین توسعه دهندگان این ارز ادعا می کنند که اینکار می تواند باعث تأیید سریع تر تراکنش ها شود.

در واقع لایت کوین یک واحد الکترونیکی همتا به همتا به حساب می آید که امکان پرداخت با هزینه های نزدیک به صفر را برای کاربران در سراسر جهان فراهم می کند.

بلاک چین لایت کوین قادر به مدیریت انجام معاملات با حجم بالاتر نسبت به همتای خود (بیت کوین) است. با توجه به تولید مکرر بلاک، شبکه از تراکنش های بیشتر بدون نیاز به تغییر نرم افزار در آینده پشتیبانی می کند.در نتیجه، زمان تأیید تراکنش برای تریدرها سریعتر خواهد بود.

هلوینگ لایت کوین

نصف شدن پاداش استخراج (هلوینگ) لایت کوین در هر ۸۴۰,۰۰۰  بلاک اتفاق می افتد که پاداش از ۲۵ لایت کوین به ۱۲.۵ لایت کوین کاهش پیدا می کند . زمان نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین ۶ ام اگوست ۲۰۱۹  برابر با ۱۵ مرداد ۹۸ است. با دنبال کردن صفحه هلوینگ لایت کوین، از جزئیات دقیق این رویداد آگاه شوید.

ثبت دیدگاه